Pavasarinė Puokštė… Ligų

Pavasarinė Puokštė… Ligų

Skaičiuojame dienas iki pavasario atėjimo. Ne kalendorinio, nes kovas jau atėjo, nors vis dar šalta ir slidu, o tikro pavasario, kai kaitriau šviečia saulė, dangus žydras, o orai – šilti.

Būtent šis taip ilgai lauktas laikas daugeliui žmonių atgręžia savo nemaloniąją pusę. Puola naujos ligos, paaštrėja jau įsisenėjusios – lėtinės. Ką būtina padaryti, kad pavasaris taptų džiugia švente, o ne išbandymu mūsų organizmams? Apie tai kalbamės su „Tomografijos klinikos direktoriumi medicinos mokslų daktaru Konstantinu DOBROVOLSKIU.

Pavasaris – išties pavojingas metas daugeliui žmonių. Medikai seniai pastebėjo, kad dauguma žmonių ypač pirmosiomis pavasario savaitėmis tampa irzlūs – dažnai paranda pusiausvyrą, šaukia ant artimųjų, jautriai reaguoja į pastabas. O juk negatyvios emocijos – tiesus kelias į lėtinių ligų paaštrėjimą, naujų ligų atsiradimą. Nuolatiniai stresai neretai tampa svarbiausia ligos paūmėjimo priežastimi. Todėl tik ramybė gali užkirsti kelią eiliniam ligos priepuoliui.

Nereikia pamiršti, kad mūsų šalies klimatas gana permainingas, ir net esant gražioms pavasario dienoms, silpnąsias kūno vietas reikia laikyti šiltai, stengtis nesušlapinti kojų, kad nesusirgtumėte sloga, neperšalti nugaros, sąnarių.

– Kas labiausiai rizikuoja susirgti pavasario pradžioje?

– Pirmiausia – pagyvenę žmonės, kuriuos vargina lėtinės ligos. Labai atsargūs turi

būti ir tie, kuriuos kamuoja radikulitas, osteochondrozė, nugaros ir sąnarių skausmai. Šios kūno vietos turėtų būti laikomas šiltai, nors saulė ir kaitintų stipriau. Peršalimas ir pavasarinis žydėjimas gali išprovokuoti bronchinę astmą, taip pat įvairias alergines ligas. Tad neverta iškart rengtis lengvais pavasariniai drabužiais, nors ir labai norėtųsi.

                Be to, šių metų snieguota ir gana rūsti žiema pateikė dar vieną nemalonią staigmeną – nors sniegas greitai tirpsta, šaligatviai ir daugiaaukščių namų kiemai vis dar slidūs. Todėl ypač pagyvenę žmonės turėtų saugotis, kad nepaslystų ir nepargriūtų, nes tai tiesus kelias patirti traumą.

 

– Kuo Jūsų klinika gali padėti žmonėms, kuriems reikia medicininės pagalbos?

– Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai konsultantai, kurie specializuojasi įvairiose medicinos srityse. Pacientus, kuriuos vargina plaučių problemos, priims gydytojai pulmonologai, žmones, kenčiančius nugaros ir galvos skausmus, konsultuoja specialistai neurologai. Ligoniai, kuriuos vargina smulkiųjų ir stambiųjų sąnarių ligos,  gali kreiptis į ortopedą-traumatologą arba artrologą, kuris gydo sąnarių ligų paūmėjimą.

 

– Teigiama, kad kiekvienos ligos gydymo sėkmė priklauso nuo laiku nustatytos teisingos diagnozės. Ar tai tiesa ?

– Taip, tai tiesa. Sergantys žmonės neturėtų ilgai laukti, kentėdami negalavimus, saujomis vartodami nuskausminamuosius vaistus, kurie tik laikinai sumažina skausmą, tačiau negydo pačios ligos.

Mūsų klinika turi puikių diagnostikos priemonių. Mes, be tradicinių rentgeno aparatų, naudojame magnetinę-rezonansinę ir kompiuterinę tomografijas, kuriomis galima greitai ir neskausmingai nustatyti teisingą diagnozę ir pritaikyti geriausią vienos ar kitos ligos gydymo būdą.

 

– Ne paslaptis, kad daugelis ligonių šiandien dėl lėšų trūkumo neįstengia nusipirkti vaistinių preparatų ir medikamentų, kurių jiems išrašo gydytojai, nes vaistinėse jie kainuoja gana brangiai. Ar ši padėtis turi kokią nors alternatyvą?

– Kaip tik tokią alternatyvą sergantiems žmonėms suteikia mūsų klinika, nes mes naudojame kol kas vienintelį Lietuvoje gydomąjį aparatą „Multimag“, kuriuo galima veiksmingai gydyti 57 įvairias ligas, nevartojant vaistų. Didžiausio gydomojo poveikio gydant šiuo unikaliu įrenginiu sulaukia tokios ligos, kaip tarpslankstelinės išvaržos, sąnarių uždegimai. ‚Multimag“ malšina galvos skausmus, net migrenos priepuolius, beveik dukart pagreitina kaulų suaugimą po lūžių, atlikus vieną-du gydomuosius seansus praeina skausmai ir patinimas po įvairių sutrenkimų.

Galiu tvirtai pasakyti, kad po gydymosi „Tomografijos“ klinikoje jūs išsivaduosite nuo daugelio skausmų, pajusite lengvumą ir pasitikėjimą kiekvienu savo judesiu. Jūsų ligos liks praeityje, jos nebetrukdys jums siekti karjeros ir užsiimti mėgstamais darbais.

 

– Dėkojame už pokalbį.