Veido daubų kompiuterinė tomografija

Kompiuterinė tomografija – kas tai? Taip vadiname tyrimą, naudojantį jonizuojančią spinduliuotę ir gebantį itin smulkmeniškai skenuoti (atliekamas peršvietimas) tam tikras paciento kūno sritis bei diagnozuoti pakitimus, ligos židinį, jos paplitimą ir pan.

Kaip pasiruošti KT tyrimui?


Pasiruošimas tyrimui paprastas. Pirmiausia pacientui pateikiama užpildyti sutikimo forma. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paprašyti paciento prieš tyrimą atsigerti vandens. Kai atliekama veido daubų kompiuterinė tomografija rekomenduojama būti bent porą valandų nevalgius, tyrimo dieną nenaudoti veido ir plaukų grožio priemonių.

Procedūros trukmė – apie 15 minučių, skausmas ar kitoms diskomfortas jos metu nejaučiamas.

Dažnas pacientas klausia, saugu ar kenksminga procedūrą atlikti. Tai patikiname, jog viena veido daubų KT didelės žalos nepadarys. Žinoma, tyrimui siunčiantis gydytojas privalo iš anksto įvertinti, kokia galima tyrimo žala, ir kokia nauda bei nustatyti santykį tarp jų.

Koks gali būti šalutinis poveikis?


Ši diagnostika yra tyrimas, kuriuo nustatomi įvairūs sveikatos sutrikimai, ligos, tad jis neabejotinai yra naudingas. Tačiau taip pat neteigiame, jog rentgeno spindulių žala neegzistuoja. Visgi būna daug atvejų, kai šio tyrimo nauda yra neišmatuojama ir kur kas didesnė už riziką. Tyrimo metu laikomasi visų rekomendacijų, kad šalutinis poveikis būtų kaip įmanoma sumažintas. Didesnė rizika yra vaikams bei jauniems žmonėms, ateityje turėsiantiems vaikų, – jiems tyrimo metu reikia imtis papildomų atsargumo priemonių.

Jei reikalingas KT tyrimas Vilniuje, Jūsų laukia klinika „Tomografija“. Pacientus priimame privačiai, su ir be siuntimo. Diagnostikos centras užtikrina, kad čia teikiamos aukšto lygio paslaugos. Savo klientams suteikiame progą mokėti ir pigiau, kai vyksta akcija konkretiems tyrimams, nuolaida konsultacijai ar pan.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“