Radiologiniai tyrimai

  • Home
  • Radiologiniai tyrimai

Radiologiniai tyrimai – nepakeičiamas diagnostinis metodas, kai ligai nustatyti būtina pažvelgti į žmogaus kūno vidų. Nuo pirmosios rentgeno nuotraukos atlikimo praėjus daugiau nei šimtui metų, tyrimų metodika ir technika neapsakomai patobulėjo. Šiuolaikinėje medicinoje radiologija pasitelkiama ne tik ligoms diagnozuoti ir gydymui planuoti. Tam tikri jos principai naudojami netgi reabilitacijai bei susirgimų prevencijai.

Kokie radiologiniai tyrimai atliekami mūsų diagnostikos klinikoje?


Mūsų diagnostikos klinika pacientams siūlo platų spektrą radiologinių tyrimų. Atliekame diagnostines procedūras pagrįstas tiek rentgeno spindulių, tiek magnetinio lauko veikimo principais. Abiem atvejais žmogaus kūnas tarsi nuskenuojamas, o kompiuterio ekrane gaunamas detalus vidaus organų, audinių, kaulinių struktūrų vaizdas. Tiriama sritis išanalizuojama atskirais anatominiais pjūviais be chirurginio įsikišimo. Sprendžiant kokį tyrimo būdą pasirinkti, atsižvelgiama į paciento ligos istoriją, amžių, esamą būklę. Bene svarbiausias kriterijus, žinoma, išlieka pats tyrimo informatyvumas. Siekiama, kad gauti rezultatai kuo tiksliau atsakytų į iškilusius klausymus.

Kompiuterinė tomografija


Kompiuterinė tomografija 
– tai itin greitas diagnostinis metodas. Per trumpą laiką galima ištirti ganėtinai dideles kūno sritis. Tai ypač svarbu teikiant skubią pagalbą. Tomografija vienu metu atvaizduoja kaulus, audinius ir kraujagysles, o gautas vaizdas yra aukštos raiškos. Kompiuterinė tomografija gali būti atliekama siekiant padėti diagnozuoti navikus, ištirti vidinį kraujavimą arba patikrinti, ar nėra kitų vidinių sužalojimų bei pažeidimų. KT diagnostiką galima atlikti ir pacientams, turintiems metalinių implantų. Tyrimo metu naudojami rentgeno spinduliai (radiacija). Dėl galimo jonizuojančios spinduliuotės šalutinio poveikio KT nerekomenduojama atlikti vaikams ir nėščioms moterims.

Magnetinis rezonansas


Magnetinio rezonanso tyrimo metu naudojamas stiprus, bet nekenksmingas magnetinis laukas. MRT labai detaliai atvaizduoja minkštuosius audinius. Tyrimo metu pastebimi net menkiausi audinių pokyčiai ar patologijos. MRT naudojama diagnozuoti įvairias ligas – nuo raiščių plyšimo iki navikų. MRT yra labai naudingi tiriant galvos ir nugaros smegenis. Tačiau magnetinio rezonanso negalima atlikti pacientams, turintiems širdies stimuliatorių, metalinius implantus. Sunkumų gali kilti uždarų erdvių baimę ar lėtinius skausmus patiriantiems žmonėms, kadangi pacientas ramiai išbūti gulimoje padėtyje privalo ganėtinai ilgai.

Magnetoterapija


Magnetinio lauko savybės naudojamos ne tik ligoms diagnozuoti, bet ir sveikatinimui, reabilitacijai. Magnetoterapija gerina medžiagų apykaitą ir skatina kraujotaką. Šių svarbių procesų žmogaus organizme suaktyvinimas padeda gydyti be galo daug ligų, o taip pat padeda palengvinti aibę patologinių būklių. Magnetoterapija ypač veiksminga mažinant įvairios kilmės skausmus ir uždegimus. Terapija taikoma kraujotakos sutrikimams gydyti, teigiamai veikia nervų sistemą, skatina žaizdų gijimą.

Kiekviena radiologinių tyrimų ar gydomoji procedūra teikia neabejotiną naudą tik tuomet, kai yra tinkamai parinkta bei pritaikyta. Privalu išmanyti indikacijas – simptomus, rodančius, kad reikia naudoti konkretų diagnostinį metodą. Svarbu paisyti kontraindikacijų, žinoti priežastis, dėl kurių tyrimo būdas iš naudingo gali tapti žalingu. Gydytojo kvalifikacija šiuo atveju itin svarbi.

Mūsų diagnostikos centras yra subūręs kvalifikuotų ir patyrusių gydytojų radiologų komandą. Konsultacijas teikia gydytojai pulmonologai, gastroenterologai, neurologai, urologai, ginekologai ir kiti specialistai. Klinikoje ne tik profesionaliai atliekami tyrimai, bet teikiama ir kita medicininė pagalba. Pacientams galime pasiūlyti išsamias konsultacijas dėl radiologinių tyrimų radinių, skirti gydymą, stebėti ar skirtas gydymas maksimaliai efektyvus.

Tyrimams naudojame modernią techniką ir saugią metodiką


Informatyviam radiologinių tyrimų rezultatui įtakos turi tiek specialisto gebėjimai, tiek moderni technika. MRT ir KT aparatūra įgalina medikus nustatyti keliasdešimt kartų tikslesnę onkologinių bei kitų susirgimų diagnozę. Mūsų centre tam pasitelkiamos naujausios diagnostikos technologijos ir kompiuterinės sistemos. Paslaugos teikiamos naudojant šiuolaikišką techniką ir saugią metodiką.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“