Kojos kompiuterinė tomografija

Kas yra kojos kompiuterinė tomografija? To klausia dažnas pacientas, gavęs siuntimą šiam tyrimui. Taip vadinama unikali diagnostika, neinvazinis radiologinis tyrimas, paremtas jonizuojančios spinduliuotės naudojimu. Procedūros metu vyksta peršvietimas, leidžiantis gydytojui detaliau pažvelgi į kojos (konkrečios vietos, kurioje jaučiamas skausmas, yra lūžis ar kitos indikacijos tyrimui) audinius, diagnozuoti ligą, traumos pasekmes, kokia žala padaryta ir t.t. Dažnas klausia, saugu ar kenksminga atlikti šį tyrimą. Mes patikiname, jog mūsų komanda imasi visų būtinų atsargumo priemonių, kad rizika būtų minimizuota.

Kada reikalingas ir kaip atliekamas kojos KT tyrimas?


Kojos KT atliekamas kai kojoje juntamas skausmas ar kitoks diskomfortas, ypač dažnai tyrimas skiriamas po traumų, siekiant įvertinti jų padarinius, padarytą žalą ir pan.

Tyrimui nereikalingas specialus pasiruošimas. Pacientas tyrimo metu guli. Pati procedūra neilga – trukmė vos iki keliolikos minučių.

Ar tyrimas saugus?


Kompiuterinė tomografija yra tas tyrimas, kuris skiriamas tik neišvengiamu atvejus, labai atidžiai įvertinus, kad jo nauda bus kur kas didesnė nei galima rizika. Tyrimu nepiktnaudžiaujama. Nors vienkartinis tyrimo atlikimas neigiamų padarinių, tikėtina, neturės, visgi jo metu imamasi visų atsargumo priemonių, siekiant užtikrinti, kad šalutinis poveikis nepasireikš.

Kokie galimi šalutiniai poveikiai?


Teigiama, jog didžiausias neigiamas poveikis gali būti kraujui bei lytinėms ląstelėms. Tad jauniems asmenims, kurie ateityje dar turės vaikų, atliekant tyrimą imamasi papildomų saugumo priemonių. Visgi tyrimo metu apskaičiuojama, koks saugus spindulių kiekis, ir pasirūpinama, kad rizika būtų sumažinti iki minimumo.

Klinika „Tomografija“ Vilniuje laukia kiekvieno paciento, atvykstančio privačiai tyrimams su ir be siuntimo. Čia Jūsų laukia profesionalios paslaugos, labai geros kainos, dėmesingas aptarnavimas. Diagnostikos centras turi šaunią profesionalų komandą, užtikrinančią kokybiškas paslaugas patrauklia kaina net ir tada, kai nevyksta akcija ar netaikomos nuolaidos bei galimybė išsitirti dar pigiau.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“