Krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija

Šio tyrimo indikacijos – skausmas, traumos ir pan. Tačiau gydytojui išrašius siuntimą kompiuterinės tomografijos tyrimui dažnas pacientas nė nežino, kas yra KT. O tai labai pažangi ir informatyvi diagnostika, leidžianti tarsi žvilgtelėti į žmogaus kūno vidų, matyti audinių struktūras ir itin tiksliai diagnozuoti negalavimų priežastis, traumų pasekmes ir pan. Krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija yra neinvazinis radiologinis tyrimas, kurio metu naudojama spinduliuotė. Atliekamas kūno peršvietimas beveik kaip ir įprasto rentgeno metu, tačiau KT tyrimas yra kur kas pažangesnis ir suteikiantis daugiau galimybių pamatyti, kur yra ligos židinys, kur jis plinta, kokia žala padaryta, kokie pakitimai organuose, audiniuose ir pan. Tyrimui naudojama spinduliuotė, tad dažnas pacientas klausia, saugu ar kenksminga tai. Mūsų klinika ir joje dirbantys specialistai užtikrina, jog procedūra bus atliekama imantis visų saugumo priemonių.

Kaip pasiruošti tyrimui?


Specialus pasiruošimas krūtinės ląstos KT nereikalingas, tačiau šį tą žinoti reikia. Atliekant krūtinės ląstos KT prieš tyrimą pacientui duodama išgerti kontrastinės medžiagos skysčio. Taip pat iki tyrimo reikia kelias valandas būti nevalgius.

Prieš tyrimą pacientas turi nusiimti visus daiktus, turinčius metalo. Procedūros trukmė neilga – iki keliolikos minučių. Jos metu tiesiog gulite ir klausote, kada personalas paprašys sulaikyti kvėpavimą ar įkvėpti giliau.

Ar krūtinės ląstos KT gali būti rizikinga?


Krūtinės ląstos kompiuterinės tomografijos rizika yra, tačiau ji minimali. Šiuo tyrimu tikrai nepiktnaudžiaujama, bet jei gydytojas jį skiria, vadinasi nauda bus kur kas didesnė nei galima žala. Norime patikinti, jog gydytojai tyrimo metu imasi visų būtinų priemonių, siekdami užtikrinti, kad šalutinis poveikis nepasireikš.

Diagnostikos centras „Tomografija“ Vilniuje – aukštas profesionalumas ir kokybiškos paslaugos, dėmesingumas kiekvienam pacientui, pažangios technologijos ir geros kainos bei galimybė tirtis pigiau (net tada, kai nevyksta akcija ir tyrimams netaikomos nuolaidos). Norintys atlikti tyrimą privačiai laukiami mūsų klinikoje.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“