Prostatos magnetinis rezonansas

Jei iš gydytojo kabineto išėjote su siuntimu prostatos MRT, greičiausiai Jums kyla daug klausimų, pavyzdžiui, kas yra prostatos magnetinis tyrimas, saugu tai ar kenksminga, koks gali būti šalutinis poveikis, ar tyrimo efektyvumas didesnis nei galima žala ir pan. Norėdami pacientus nuraminti skubame patikinti, jog ši diagnostika yra vienas saugiausių tyrimų medicinos sektoriuje, todėl galite būti tikri, jog čia rizika neegzistuoja. Tyrimo metu nenaudojama spinduliuotė, todėl jis daug saugesnis nei peršvietimas rentgeno aparatu ar kompiuterinės tomografijos procedūra.

MRT metu naudojamas itin stiprus magnetinis laukas, taip pat radijo dažnių bangos, o tai leidžia  išgauti itin tikslius ir detalius vidaus organų, minkštųjų audinių vaizdus.

Kaip pasiruošti?


Šis klausimas rūpi kone kiekvienam pacientui. Tačiau specialus pasiruošimas prostatos MRT nereikalingas. Jums tiesiog reikia laiku atvykti į procedūrą, prieš tyrimą nusiimti visus metalo turinčius daiktus. Tyrimo trukmė priklauso nuo konkrečios tiriamos srities, tačiau paprastai procedūra netrunka ilgai.

Indikacijos ir kontraindikacijos


Dažniausios šio tyrimo indikacijos yra skausmas, maudimas, diskomfortas, sutrikusi prostatos funkcija ar kitos problemos. Procedūra leidžia diagnozuoti negalavimų priežastis, pokyčius ir pan. Prostatos magnetinio rezonanso tyrimas yra nepamainomas diagnozuojant onkologinius prostatos susirgimus.

Kontraindikacijos yra turimas širdies stimuliatorius, mechaniniai širdies vožtuvai, jei paciento kūne yra metalo, pavyzdžiui, implantų ir pan. Tokiais atvejais būtina pranešti gydytojui, išrašančiam siuntimą. Vykstantys be siuntimo apie tai turi informuoti privačiai paslaugas teiksiančius specialistus.

Klinika „Tomografija“ laukia pacientų Vilniuje. Čia geros kainos, kokybiškos paslaugos, galimybė mokėti pigiau net be nuolaidos ir, žinoma, dėmesingas bei profesionalus aptarnavimas. Mūsų diagnostikos centras turi profesionalų komandą, kuriai kiekvienas pacientas yra labai svarbus.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“