Galvos magnetinis rezonansas

Galvos magnetinis rezonansas – tai bene informatyviausias diagnostinis metodas. Magnetinio lauko ir radijo bangų dėka išgaunamas galvos vidinių struktūrų vaizdas yra itin detalus. MRT geba tiksliai atvaizduoti minkštuosius galvos audinius ir net atskirti baltąją ir pilkąją smegenų medžiagas. Galvos MRT metodo tikslumas ir informatyvumas padeda diagnozuoti sutrikimų priežastis ankstyvoje stadijoje, nustatyti jų apimtis bei laiku skirti veiksmingą gydymą.

Kada skiriamas ir ką parodo galvos MRT tyrimas?


Galvos magnetinis rezonansas yra skiriamas išaiškinti galybės simptomų priežastis. Galvos svaigimas, silpnumas, traukuliai, mąstymo ar elgesio pokyčiai, neryškus matymas, lėtinis galvos skausmas gali atsirasti dėl probleminių pakitimų galvos smegenyse. MRT geba aptikti ir atvaizduoti labai ankstyvus ir įvairaus pobūdžio pokyčius. Galvos MRT parodo infekcijas, uždegimus, cistas, išsėtinės sklerozės požymius, akių ar vidinės ausies sutrikimus, hipofizės sutrikimus, smegenų kraujagyslių aneurizmą, vystymosi anomalijas, hormoninius sutrikimus, hidrocefaliją arba skysčių kaupimąsi smegenyse.

Galvos MRT gali padėti įvertinti patirtą žalą dėl insulto ar galvos traumos. Procedūros efektyvumas neabejotinas norit aptikti pažeistą smegenų audinį, nustatyti kraujavimą, kraujo krešulius. MRT tyrimo dėka tampa įmanoma labai tiksli onkologinių galvos smegenų susirgimų diagnostika. MRT geba nustatyti navikus ankstyvose stadijose, įvertinti jų išplitimą bei piktybiškumo lygį.

Ar MRT saugus?


Magnetinio rezonanso tyrimas atliekamas pasitelkus ne jonizuojančią spinduliuotę, kaip kompiuterinės tomografijos atveju, o magnetinį lauką. Pastarojo šalutinis poveikis nėra pastebėtas. Galvos MRT atlikti saugu net vaikams. Ar kenksminga šis procedūra besilaukiančioms moterims, lemia nėštumo trukmė. Pirmąjį nėštumo trimestrą medikai MRT atlikti nerekomenduoja. Taip pat siūloma MRT atidėti po nėštumo, jei indikacijos nėra itin grėsmingos.

Paprastai MRT tyrimas trunka nuo 30 iki 60 minučių. Jo metu tiriamasis guli ant stalo, kuris įstumiamas į MRT aparatą. Radiologas padaro keletą paciento galvos nuotraukų, kurių kiekviena užtrunka kelias minutes. MRT aparate esantis mikrofonas leidžia bendrauti su tyrimą atliekančiu gydytoju visos procedūros metu.

Nepatogumų pacientas gali patirti dėl MRT aparato skleidžiamo triukšmo, būtinybės ramiai išgulėti visą tyrimo laiką ar tomografo tunelio uždarumo. Gali pasireikšti alergija kontrastinei medžiagai, tačiau taip nutinka labai retai. Klinika ar diagnostikos centras įprastai pasirūpina priemonėmis ir metodais, palengvinančiai MRT procedūrą.

Kada negalima atlikti galvos MRT tyrimo?


Pagrindinė ir bene vienintelė MRT kontraindikacija yra feromagnetiniai objektai žmogaus organizme. Tai implantai arba svetimkūniai iš metalų sąveikaujančių su magnetiniu lauku. Metaliniai protezai ar kabutės, kuriuos labai veikia magnetinis laukas, gali sukelti pavojų žmogaus gyvybei ar sveikatai. Tyrimas neatliekamas, kai šis pavojus labai didelis. Širdies stimuliatorius, elektroninis ausies implantas, nepašalinti metaliniai svetimkūnius akyse ar kitose galvos vietose – kol kas tai yra absoliučios galvos MRT tyrimo kontraindikacijos. Ir visgi vertinant MRT kontraindikacijas bei jų riziką, niuansų yra labai daug. Kiekvienu konkrečiu atveju tik gydytojas specialistas pajėgus tiksliai įvertinti, ar tyrimą galima atlikti, ar ne.

Kaip pasiruošti tyrimui?


Pasiruošimas galvos MRT procedūrai panašus kaip ir kitiems magnetinio rezonanso tyrimams. Į kliniką atvykti rekomenduojama patogiai apsirengus, be papuošalų ar kitų metalinių daiktų. Nereikėtų naudoti ir makiažo priemonių ar plaukų lako. Nevalgyti keletą valandų iki tyrimo reikia tuo atveju, jei bus naudojamas kontrastas.

Jei procedūrą jums skyrė gydytojas su siuntimu, tuomet verta pasidomėti ar paslaugos kompensuojamos TLK. Galvos MRT tyrimas mūsų diagnostikos centre Vilniuje atliekamas privačiai ir pacientams be siuntimo. Tokių paslaugų kaina skelbiama klinikos internetinėje svetainėje. Joje pravartu iš anksto paieškoti informacijos ar yra skelbiamos akcijos, bei kokios taikomos nuolaidos.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“