Nugaros kompiuterinė tomografija

Nugaros skausmas yra vienas dažniausių nusiskundimų, varginančių įvairaus amžiaus asmenis. Kai kuriais atvejais apžiūrėjus pacientą ir įvertinus jo ligos istoriją, simptomus diagnozuoti ligą sudėtinga, todėl reikia išsamesnių ir rimtesnių tyrimų. Vienas iš tokių – nugaros kompiuterinė tomografija. Kas tai yra? Nugaros KT yra neinvazinė diagnostika, radiologinis tyrimas, kurio metu matomos vidinės nugaros struktūros, pakitimai. Tyrimui naudojama spinduliuotė, o palyginti su įprastu rentgeno tyrimu, KT yra kur kas tikslesnis. Jį atliekant vyksta detalus ir labai tikslus peršvietimas, kurio metu tiriama sritis skenuojama plonyčiais sluoksniais. Matomi pažeidimai, jų paplitimas, padaryta žala ir pan.

Ką reikia žinoti prieš tyrimą?


Jei Jums skirtas šis tyrimas, vadinasi, paprastesni metodai nėra efektyvūs. Dėl saugumo galite nesibaiminti – pasirūpinama maksimalia apsauga nuo spinduliuotės, siekiant užtikrinti, kad pacientui nekils rizika, nepasireikš šalutinis poveikis. Papildomų atsargos priemonių imamasi, jei tyrimas atliekamas vaikams ar jauniems asmenims.

Turėtumėte žinoti, jog tyrimas negali būti atliktas, jei laukiatės. Taip pat jei esate jautrus jodo preparatams (aktualu, kai tyrimas atliekamas su kontrastine medžiaga).

Peršvietimas atliekamas gana greitai. Trukmė – iki keliolikos minučių.

Kaip pasiruošti nugaros KT tyrimui?


Dažnas pacientas klausia, ar tyrimui reikia pasiruošti. Tai nugaros KT specialus pasiruošimas nereikalingas. Dažnai pacientai baiminasi, svarsto, saugu ar kenksminga šį tyrimą atlikti. Tačiau svarbu nusiraminti ir pasitikėti specialistais. Gydytojai KT tyrimą skiria tik tada, kai kitų alternatyvų nėra, tad jo būtinumu galite neabejoti.

Jei reikalingos KT paslaugos Vilniuje, siūlome rinktis mūsų komandą – klinika „Tomografija“ pasirengusi Jus priimti – privačiai, su ir be siuntimo. Diagnostikos centras užtikrina, jog čia Jūsų laukia aukštos kokybės paslaugos, gera kaina, profesionalūs specialistai, malonus aptarnavimas. Kai taikomos nuolaidos, vyksta specialios akcijos, gauti paslaugas galima dar pigiau.

    Susisiekite

    UAB „Tomografija“