Viso kūno magnetinis rezonansas

Magnetinio rezonanso tyrimas labai veiksmingas atvaizduojant atskiras žmogaus kūno sritis. Tačiau ištobulėjus techninei bei programinei įrangai tapo įmanoma pakankamai greitai atlikti viso kūno diagnostiką ir gauti raiškų vidinių struktūrų vaizdą. Tai suteikia galimybę aktyviai stebėti bendrą sveikatos būklę, greičiau aptikti problemas ir laiku imtis gydymo.

Pasikartojantis skausmas, nepaaiškinamas silpnumas, galūnių tirpimas – tai gali būti tiek lengvų negalavimų, tiek rimtų sveikatos sutrikimų simptomai. Viso kūno skenavimas įgalina gydytoją įsitikinti, kad jums viskas gerai, arba grėsmingus pakitimus pastebėti anksti. Viso kūno MRT padeda diagnozuoti navikinius susirgimus, išaiškinti jų išplitimo mastą, planuoti gydymą ir stebėti jo veiksmingumą. Tyrimo metu galima nustatyti uždegiminius židinius ir trauminius pažeidimus. MRT privalumas yra dar ir tas, jog nėra naudojama jonizuojanti spinduliuotė (radiacija). Procedūras saugu atlikti vaikams ir besilaukiančioms moterims po pirmojo nėštumo trimestro.

 

Viso kūno MRT

 

Kiek trunka ir kaip atliekamas?

 

Kūno MRT – tai yra neinvazinis diagnostinis tyrimas, kurio efektyvumas ypač didelis. Procedūros metu pacientas guldomas ant tyrimų stalo. Stalui įslinkus į MRT aparatą, kūnas veikiamas radijo bangomis. Grįžtančius signalus įranga fiksuoja magnetinio lauko pagalba bei paverčia vaizdu ekrane. MRT parodo galvos ir nugaros smegenų, sąnarių, kaulų, krūtų, širdies ir kraujagyslių, kepenų, gimdos, prostatos ar kitų vidaus organų būklę. Atlikus viso kūno MRT, gali prireikti tam tikrus radinius patikslinti atskiros kūno dalies skenavimu.

Viso kūno skenavimo trukmė yra apie šešiasdešimt minučių. Kad MRT duomenys būtų kaip įmanoma tikslesni, pacientas turi pasistengti kuo ramiau išgulėti visą tyrimo laiką. Dėl to sunkumų gali patirti žmonės jaučiantys chroniškus skausmus.

Būtinai įspėkite gydytoją, jei patiriate intensyvią ar lengvo tipo uždarų vietų baimę. Radiologo palaikymas, ar papildomos priemonės palengvins jūsų savijautą.

MRT aparatas procedūros metu skleidžia gana stiprius garsus, primenančius burzgimą, kalimą, tratėjimą. Priemonėmis, apsaugančiomis klausą, pasirūpina tyrimus atliekanti klinika ar diagnostikos centras.

Magnetinio rezonanso tyrimas yra viena saugiausių medicininių procedūrų. Po MRT nėra juntamas joks šalutinis poveikis. Nerasta jokių įrodymų, patvirtinančių, kad MRT kelia riziką ar daro žalą žmogaus sveikatai. Tačiau tam tikrose situacijose magnetinio rezonanso procedūra nerekomenduojama. Jei turite metalinį implantą, pavyzdžiui širdies stimuliatorių ar dirbtinį sąnarį, jums gali nepavykti atlikti MRT. Tyrimas taip pat nerekomenduojamas pirmąjį nėštumo trimestrą ar žindymo metu.

 

Kaip pasiruošti viso kūno MRT tyrimui?

 

Pasiruošimas viso kūno MRT ganėtinai paprastas. Į kliniką tyrimams reikia atvykti nevalgius keletą valandų. Papuošalai ar kiti metaliniai daiktai yra kliūtis atlikti tyrimą. Todėl juos geriau iš anksto palikti namie. Kontraindikacijų magnetinio rezonanso tyrimui nėra daug. Tačiau būtina įsitikinti ar procedūra saugi, ar kenksminga kiekvienu konkrečiu atveju. Būtina pasakyti gydytojui, jei jaučiate sveikatos pokyčius ar atsirado naujų simptomų.

 

Ar galima atlikti be siuntimo?

 

Viso kūno magnetinis rezonansas atliekamas ne tik tuomet kai yra specifinės indikacijos ir siekiama nustatyti onkologinių susirgimų išplitimą kūne. Tai saugi priemonė specifinius simptomus jaučiantiems pacientams įsitikinti, jog rimtų susirgimų nesama arba galimybė aptikti juos ankstyvose stadijose. Viso kūno magnetinį rezonansą gali atlikti kiekvienas pacientas privačiai besirūpinantis savo sveikata. Viso kūno MRT paslaugos teikiamos ir su siuntimu ir be siuntimo. Ligonių kasos šio tyrimo nekompensuoja, todėl gali tekti mokėti pilną kainą, jei klinika tuo metu neskelbia jokios akcijos. Mūsų radiologijos centre Vilniuje senjorams ir studentams taikomos nuolaidos. Jie pigiau gali įsigyti tiek MRT tyrimus, tiek kitas teikiamas paslaugas ar atliekamas procedūras.